Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Tryky na skateboard

Ollie:

je základní trik, kterýby si měli dávat všichni co chcou jezdit na skateboardu. Vykutí se asi takto : Stoupnete si na tu stranu ,jak se vám líp jezdí a nohy dáte takto : tu přední (první nohu po směru jízdy) dejte pro začátek někde těsně za přední šroubky a trochu víc ven z desky ,zadní nohu dejte na patku,a to co nejdál. (Skate musí mýt nutně grip,jinak to moc nejde !!!) Zadní nohu prudce kopněte proti zemi až to ťukne a poté ihned švihněte nohu prudce vzhůru, přední noha táhněte zároveň s nakláněním desky rychle nahoru po gripu. Když kopnete oba pohyby současně skate půjde za přední nohou.Poté zkuste vrátit nohy na desku a je to.Časem si to vychytáte. Je dobré potom pohyb zrychlit,a zesílit, aby jste ollie zvýšili.Kickflip:

Je to trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podél nejdelší osy. Je dost náročný a chce hodně cviku. Jeďte pomalou rychlostí, přední nohu dejte někam mezi šrouby a prostředek, ale k vnitřní straně skejtu, zadní dejte na patku. Zadní nohou přidupněte patku jako na ollie, přední nohu kopněte do vnitřní strany a zadní nohu odlehčete (chce to hodně cviku, než si vychytáte přetáčení skejtu). Při letu se vám skejt pod nohama přetáčí, snažte se přední nohu vrátit nad skejt. Pokud se vám to podaří, tak si kickflip odjedete jako ollie.

(Pop) Shove-it:

Jde o snazší trik,než kick-flip . Dáte nohy jako na ollie a při shove-itu jen střelíte přední nohu od sebe a zadní za sebe ,až se deska začne točit jako hodiny , jakmile se přetočí (Je nutné aby rotovala pod nohama) tak na ni vraťte nohy a je to .Při pop shove-itu jde o kombinaci ollie a shove-itu - Přikopnete si zároveň desku zadní nohou do vzduchu.

50-50 grind:

Při tomto triku grindujete po obou tracích po překážce.
Jedete mírně šikmo k překážce, uděláte ollie (tim, že jste šikmo, se snadno dostanete nad překážku). Jakmile jste nad překážkou, musíte skejt vyrovnat tak, aby jste dopadly oběma trekama na překážku, pokud se vám to nepovede, tak to dopadne špatně. Při grindu musíte být vyrovnaní, aby vám to nepodklouzlo. Tenhle trik se dá odjet dvěma způsoby: 1. Počkat, až překážka skončí a sjet jí. 2. Přenést váhu na zadní nohu a vysunout skejt z překážky.

Boardslide:

Při tomto triku na překážce slidujete po desce (překážka je mezi truckama). Jedete podél překážky, uděláte ollie 90 a dopadnete na překážku (na překážce musíte vyrovnat
 váhu).Heelflip

 Je to trik, při kterém se vám skejt protočí pod nohama o 360 podel nejdelší osy, ale na druhou stranu než kickflip. Jeďte pomalou rychlostí, v postavení jako na ollie,ale měla by vám správně koukat spicka boty přes desku. Zadní nohou přidupněte patku, přední nohu kopněte do vnější strany a zadní nohu odlechčete. Při letu se vám skejt pod nohama přetáčí, snažte se přední nohu vrátit nad skejt. Pokud se vám to podaří, tak si heelflip odjedete jako ollie.

Varial heelflip

 Při tomto triku se vám skejt otočí do heelflipu a zároveň do fs shove-itu. Jeďte normální rychlostí v postavení na heelflipa. Špička přední nohy by měla hodně přečuhovat a zadní noha by měla být hodně na vnitřní hraně. zadní nohu normálně sešlápněte a táhněte před sebe. Přední nohu koněte normálně do heelflipa, ale mírně dolu. Skejt by se měl točit, vy si srovnejte nohy, dopadněte a jeďte.

Crooked grind

Při tomto triku grindujete po předních tracích a zadníma jste odklonění od překážky. Je jednoduší na bs. Dělá se stejně jako noseslide, jenom jedete podel překážky. Uděláte ollie a ve vzduchu se předníma tracama natočíte k překážce. Předníma na ní dopadnete a grindujete. Je to hodně těžký odject protože skejt se vždycky blbě přetočí, takže nejlehčí je to do fakie, nebo shove-item.

Pop shove-it 360

 Při tomto triku se vám skejt pod nohama otočí o 360, je to docela zajímavá podívaná. Pokud umíte change foot bude to pro vás jednoduší, ale dá se to naučit i bez něj (tento trik je jednoduší ve fakie). Jedete teda ve fakie v postavení na ollie. Kopnete jako do shove-itu, ale do obou nohou dáte větší sílu. Chce to pořádně vychytat kopání a dopad. Ze začátku se vám bude stávat, že skejt bude dopadat jinde než vy, chce to hodně cviku.

bs ollie

 Při tomto triku se se skejtem otočíte o 180 na opačnou stranu než na fs. Jedete, ze začátku spíš pomalejší rychlostí, v postavení na ollie. Začnete zatáčet na druhou stranu než na fs, uděláte ollie, ale přední nohu táhnete nahoru a zároveň do strany a zadní nohu při odlehčování táhnete do druhé strany (opakuji v opačném směru než fs), tím se začnete otáčet. Ve vzduchu musíte nohy vyrovnat tak, abyste dopadly všema kolečkama najednou, pokud to neuděláte jednoduše se převážíte a většinou spadnete.

fs kickflip

 Je to trik, při kterem skejt dělá flipa a vy se s nim točíte do fs. Jeďte v postavení na flipa. Začněte mírně zatáčet. Zadní nohu hodně přidupněte a suňte jí do předu. Přední nohu kopněte hodně do strany, tím se začnete otáčet do fs a skejt se vám pod nohama bude překlápět. potom to jednoduše dopadnete a odjedete.

bs heelflip

 Je to trik, při kterém skejt dělá heelflipa a vy se s nim točíte do bs. Jeďte v postavení na heelflipa. Začněte mírně zatáčet. Zadní nohu přidupněte a suňte jí do zadu. Přední nohu kopněte do heelflipa, víc do strany, tím se začnete otáčet do bs a skejt se vám pod nohama bude otáčet. potom to jednoduše dopadnete a odjedete.

Fakie ollie

 Je to prostě ollie ve fakie (pozadu). Jednoduše jedete ve fakie a dáte ollie, jenom se musíte navážit víc na předek skejtu, jinak bude zůstavat za váma v horším případě dopadnete na patku a přelítnete.

fs shove-it

 Je to trik jako pop shove-it, jenom se skejt bude otáčet na druhou stranu. Je vo něco těžší, protože na skejt nevidíte. Jak sem řekl je to to samý jako pop, jenom přední nohu kopnete do zadu a zadní do předu-je nutné ho vychytat!

fs ollie

 Při tomto triku se se skejtem otočíte o 180. Jedete, ze začátku spíš pomalejší rychlostí, v postavení na ollie. Začnete zatáčet, uděláte ollie, ale přední nohu táhnete nahoru a zároveň do strany a zadní nohu při odlehčování táhnete do druhý strany, tím se začnete otáčet. Ve vzduchu musíte nohy vyrovnat tak, abyste dopadly všema kolečkama najednou, pokud to neuděláte jednoduše se převážíte a většinou spadnete.

360 flip

Při tomto triku se vám skejt otčí do flipu a zároveň do pop shove-itu 360. Jeďte normální rychlostí v postavení na flipa, akorád zadní noha bude hodně na vnější hraně. zadní nohu normálně sešlápněte a táhněte za sebe. Přední nohu koněte normálně do flipa, ale mírně dolu. Skejt by se měl točit, vy si srřovnejte nohy, dopadněte a odjeďte.

5-0 grind

 Na tento trik musíte mít dost vychytané ollie, je to trik, při kterém grindujete po zadních tracích. Jedete jako na 50-50, uděláte ollie, ale ve vzduchu se převážíte na zadní nohu.Tim dokážete to, že dopadnete na překážku jenom zadníma trekama. Nesmíte se ale převážit moc, aby vám to nepodklouzlo. Potom si to tak po zadních tracích grindujete. Tento trik se dá odjet dvěma způsoby: 1. Počkáte, až překážka skončí a normálně jí sjedete. 2. Musíte přední nohu táhnout do strany a zadní do druhé strany (tim dosáhnete toho, že se dostanete jakoby do tailslidu), potom skejt stáhnete z překážky.

 

Nose grind

 Při tomto triku grindujete po předních trackách. Jeďte stejně jako na 50-50, udělejte ollie a ve vzduchu stlačte přední nohou prkno dolů. Tím dopadnete na překázku pouze předníma trekama. Je důležité se dobře vyvázit, jinak vám skejt podjede, nebo se zaseknete. Tento trik se nejlíp odjízdí na konci překážky- prostě jí sjedete.

Noseslide

 Je to trik při kterém slidujete po přední patce. Jedete mírně šikmo k překázce, uděláte ollie, ale tak, ze přední nohu táhnete mírně do strany (aby ste se otočili o 90) taky jí musíte táhnout víc nahoru, aby se vám dostala až na patku, mezitím uvolňujete zadní nohu. Pak přistanete na překážce, tam musíte bejt úplně vyrovnaní, protože když se někam nakloníte, tak vám to buď uklouzne, nebo ze zaseknete. Pokud se vám to povede, tak budete chvíli slidovat. Vodject se to dá dvěma způsobama: 1. Do fakie, zadní nohu táhnete směrem k překážce (před sebe) a přední směrem vod překážky (za sebe). 2. Do normálu, akorát zadní za sebe a přední před sebe. Při dopadu si musíte dát bacha na to, aby ste měli rozloženou váhu v obou nohách, jinak byste se převážili a zřejmě spadli.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář